Lektor angličtiny Praha

 

Naučím Vás používat anglický jazyk pro reálné životní situace!

 

Jmenuji se Iveta Lauterbach a pracuji jako lektor angličtiny pro dospělé studenty v Praze nedaleko Náměstí republiky. 


 

LETITÁ PRAXE

GRAMATIKA V KONTEXTU

STOVKY SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

ROZMANITÉ AKTIVITY

PŘÁTELSKÉ PROSTŘEDÍ

DOSTATEK PROCVIČOVÁNÍ

TRPĚLIVÝ, EMPATICKÝ PŘÍSTUP

BRITSKÁ ANGLIČTINA

DYNAMICKÁ VÝUKA

MOŽNOST DOJEZDU ZA VÁMI

HAPPY HOURS (14:00-16:00)

 

Proč je soukromý lektor angličtiny trefou do černého?

 

Připadáte si trapně, protože nejste schopni poradit cizinci cestu?

 

Neumíte se domluvit v zahraničí?

 

Stojíte v kariéře na místě kvůli neznalosti anglického jazyka?

 

Stydíte se mluvit anglicky před ostatními lidmi?

 

Nerozumíte filmům a seriálům, které jsou v originále a mrzí Vás to?

 

Neznáte význam Vašich oblíbených písniček v angličtině, protože jim nerozumíte?

 

Musíte psát emaily v angličtině a je Vám trapné, že jsou plné chyb?

 

Už si připadáte příliš staří na studium anglického jazyka? 

Díky každé z výše uvedených situací se lidi cítí frustrovaní kvůli neznalosti angličtiny. A případů je v životě daleko více.

 

Soukromý učitel angličtiny Vás nenechá ve štychu

Veškerá úskalí spolu překonáme a Vy se budete pyšnit vysokou úrovní anglického jazyka.

 

Anglicky za každé situace!

Moc dobře vím, že anglicky se studenti učí kvůli tomu, aby si v každodenních situacích uměli poradit. Bez slovníku a bez váhání! Proto Vás v mých lekcích čeká nácvik jen takových aspektů angličtiny, které pak reálně můžete využít!

 

Anglicky sebevědomě!

Díky pravidelnému nácviku získáte sebevědomí začít angličtinu používat ve svém životě. Nebudete se už bát promluvit a začnete objevovat své možnosti dalšího posunu.

 

Anglicky bez chyb!

To, co nás může velmi brzdit ve studiu cizího jazyka, je obava z dělání chyb. My přitom ale tyto chyby potřebujeme, protože poukazují na to, co už máme zvládnuté a na čem potřebujeme ještě pracovat. Je to přirozený proces při učení se čehokoliv. Ráda vše v klidu vysvětlím znovu a znovu, dokud si nebudete připadat jistí.

 

Anglicky v každém věku!

Ať už je Vám 25 nebo 65, pro mě jako učitelku v tom není velký rozdíl. Za svou praxi jsem poznala stovky studentů různých věkových kategorií a nikdy jsem neměla pocit, že by starší věk byl zábranou ve studiu angličtiny. Pokud Vás těší učit se něčemu novému a hodláte tomu věnovat i nějaký ten čas, výsledky se objeví, ať už spadáte do jakékoliv věkové skupiny. Navíc je to pro nás zdravotně přínosné! Učení trénuje paměť a mozek.

 

 

Hledá se lektorka anglického jazyka? Tady jste správně.

 

Učím pomocí komunikativního přístupu studenty od začátečníků až do pokročilosti B1/B2 podle SERR. Uplatňuji přátelský empatický přístup.

 

V rámci bakalářského titulu na škole Akcent College jsem složila státní zkoušky z angličtiny, didaktiky a pedagogiky, psychologie. Obor byl zaměřen na angličtinu pro dospělé studenty.

 

Vážím si krásných nadprůměrných hodnocení, která jsem získala při observacích v jazykových školách. Největší radost ale mám, když se moji studenti díky našim hodinám zlepšují a přestávají mít problémy s komunikací v angličtině.

 

Zkuste kurz angličtiny bez nudy, který Vás zároveň připraví na život!

 

Chci se při studiu bavit!


 

Proč jsem lektor AJ?

 

Co mám na své profesi ráda je to, že jsem díky ní obklopena zajímavými lidmi, kteří pod mým vedením začínají nabývat na sebejistotě v anglické komunikaci. Jestli se o mně chcete dozvědět více, informace naleznete na stránce O mně. 

Jaký mám systém?

 

Nedám dopustit na kurzy pro jednotlivce. Celou lekci se můžu věnovat jenom Vašim přáním ohledně studia angličtiny a postupovat přesně Vaším tempem. S nikým se nemusíte dělit o svůj čas vyhrazený ke studiu a já se mohu 100% soustředit jen na Váš posun.

 

Komunikativní metoda je řazena mezi ty nejefektivnější z toho důvodu, že se přesně zaobírá hlavním cílem studia. To je úspěšná komunikace v cizím jazyce.

 

Osobně dávám přednost britskému přízvuku, ale pokud se Vám více líbí například americký, vůbec to nevadí. V učebnicích, které používám, je sice britský prevalentní, ale kromě toho se tam objevují i další.

 

Zjistěte více o rozdílech britské a americké angličtiny.


 

Co budeme procvičovat? 

Poslech

Procvičovat poslech budete v klidu domova v rámci domácí přípravy. Aby procvičování poslechu neslo své výsledky, je totiž lepší si poslechnout tu samou nahrávku hned několikrát.

Mluvení a slovní zásobu

Procvičování mluvení je důležitou součástí mé metodiky, neboť pro studenty je právě mluvení jedním z nejtěžších aspektů studia angličtiny. Probereme rozmanitá témata a k nim i odpovídající slovíčka a fráze, které hned můžeme zaimplementovat do hovoru.

Čtení

Čtení v rámci komunikativní metody zahrnuje různé formy, jako například úryvky či celé kapitoly z knížek, emaily a články různého charakteru.

Psaní

Vzhledem k časové náročnosti této dovednosti je psaní zadáváno jako domácí příprava. Další hodinu si úkol zkontrolujeme.

Gramatika

Mým mottem je, že gramatika se dá učit i zábavnou formou! Navíc se zaměřuji pouze na takové části gramatiky, které můžete opravdu využít v životě.

 

Hlavním cílem všech těchto dovedností je připravit nás na opravdové životní situace. Proto je výuka komunikativní metodou tak úspěšná. 

Proč začít s angličtinou právě se mnou?

Proč hledat zkušeného odborníka?

Pokud váháte, zda má smysl připlatit si za vystudovaného učitele, zkuste si představit sami sebe, že jdete učit někoho český jazyk. Ačkoliv je to Váš rodný jazyk, dokázali byste si poradit s tím, co vlastně učit? Kde začít? Jak vysvětlit například skloňování a bezpočet výjimek, které v českém jazyce máme? A jakým způsobem byste vlastně učili? Lektor anglického jazyka umí jazyk na pokročilé úrovni. Stejně tak je ale významné, že má vystudovanou didaktiku a metodiku, a tudíž neváhá v tom, jakým způsobem látku vysvětlit a procvičit.

 

Jaké výsledky má angličtina s rodilým mluvčím?

Neříkám, že se to týká všech rodilých mluvčích, ale ze své zkušenosti vím, že velké procento z nich staví celé doučování na povídání. Tím myslím to, že oni povídají a studenti pouze poslouchají. Tohle nás bohužel komplexitu jazyka nenaučí. Vždy je třeba, aby učitel (ať už rodilý mluvčí nebo ne) měl znalost metodiky a didaktiky. Bez ní se jen těžko dopracuje ke kvalitní výuce.

 

Jak efektivní je samoučení?

Ač prezentováno jako jednoduché řešení, jak se naučit cizí jazyk, samostudium má své nevýhody. Jednou z nich je, že se musíte sami pravidelně donutit k učení. Další překážkou je to, že v případě neporozumění látky si musíte poradit sami. Složitě vyhledávat v knihách a na internetu. Jednodušší možností je si najít kvalitního učitele, který bude vědět, jak Vás posouvat v angličtině. Navíc získáte hodinu času sami pro sebe na svůj seberozvoj, svoje studium.

 

Jet do zahraničí bez jazykového vybavení?

Jestliže ještě nejste jazykově příliš pokročilí, musím vás od cesty do zahraničí s vidinou začít tam nový život trochu odradit. Je to romantická vyhlídka, ale pokud neumíte dostatečně anglicky, nedostanete práci, kde byste mohli vůbec jazyk používat. Budete s ostatními kolegy z cizích zemí pracovat manuálně. V atmosféře, kde máte skoro problém zaplatit nájem a jste unavení z práce, si nedokážu představit mít energii ještě na řádné studium jazyka. Počkejte raději ještě chvíli a před cestou se jazykově vybavte na individuálním kurzu angličtiny.

 

Proč do angličtiny raději trochu investovat?

Vystudovaný učitel si sice řekne více peněz, ale máte jistotu, že s Vámi a Vaši angličtinou bude někam směřovat. Laik tápe a neví, co učit dřív a co později a nakonec z toho vzniká zmatek, ve kterém je těžké se orientovat.


 

Systém objednání nového studenta

  1. Napíšete mi s následujícími informacemi: 

  1. Kontaktuji Vás nazpět a domluvíme se na první schůzku, kterou mi na jejím konci uhradíte v hotovosti.

  2. V případě spokojenosti z obou stran se domluvíme na pravidelných setkáních (v ideálním případě 1x týdně) a o způsobu úhrady. 

Začnětě aktivně užívat anglický jazyk pro formální příležitosti i pro zábavu!

Mám chuť začít s AJ!

 

Často kladené otázky a odpovědi

 

Kde se budeme setkávat?

Máme následující možnosti: buď na mé adrese Dlouhá 719/44, Praha 1, nebo za příplatek dojíždím ke studentům (do kanceláře, domů, kavárny).

 

Na kolik to vychází?

Cena začíná na 450 Kč za 60 minut.

 

Jak to probíhá?

Vše hlavně komunikativně. Procvičujeme mluvení, čtení, psaní, poslech, gramatiku a novou slovní zásobu.

 

Mám parťáka, co by chtěl chodit taky. Jde to?

Ano. Cena za dva je i trochu výhodnější, začíná na 700 Kč za 60 minut.

 

Jak zjistím pokročilost svojí AJ?

Se zjištěním Vám ráda pomohu hned na první lekci pomocí různých aktivit.

 

Jak můžu začít?

Napište mi email na iveta.makova@post.cz nebo využijte kontaktní formulář. Hned, jak to bude možné, Vám odpovím se všemi podrobnostmi.

 

kurzy angličtiny pro začátečníky

Individuální výuka angličtiny Praha

 

doučování angličtiny Praha