top of page

Doučování angličtiny přes Skype

 

 

Známe to všichni. Bojujeme s časem, který musíme spravedlivě rozdělovat mezi práci a domácnost, a občas je víc než náročné najít čas sám pro sebe a svoje koníčky nebo sebevzdělávání.

Doučování angličtiny přes Skype však dělá z tohoto dilema minulost. Nově totiž nabízím také lekce konverzace v angličtině pro začátečníky i pokročilé online! Ušetříte svůj čas, který byste museli věnovat dojíždění na mé lekce angličtiny. Navíc můžete být v pohodlí svého domova a mít případně pod kontrolou rodinnou situaci.

Doučování angličtiny online se studentem Honzou T.
Online doučování angličtiny se studentkou

Výuka angličtiny přes Skype jako naživo

,,Ale lekce přes Skype jsou přece takové neosobní!” mohl by někdo namítnout. I já jsem byla přesně toho názoru. A to do té doby, dokud nepřišla Korona krize. Tehdy mi nezbylo nic jiného, než doučování angličtiny online prostě zkusit.

 

Byla jsem z toho nervózní. Tápala, jak studentům předat látku, kterou jsem měla připravenou ve formě, která funguje pouze naživo. Ale k mému obrovskému překvapení v tom vlastně vůbec nebyl žádný problém. Zjistila jsem, že výuka AJ přes Skype a jiné aplikace může být stejně tak osobní, jako lekce naživo.

 

Každá má lekce je totiž založena na lidské konverzaci. A v tu chvíli je jedno, zda se vidíme fyzicky, na kameře, nebo vůbec a pouze se slyšíme. A materiály, které jsem měla ve fyzické formě? Ty jsem předělala tak, aby efektivně fungovaly i přes Skype. A víte co? Dokonce jsem u toho zjistila různé vychytávky!

Angličtina po Skypu je i velká legrace

Jak vlastně Skype angličtina funguje?

Velmi jednoduše. Domluvíme se na pravidelné setkávání, které ovšem nebude fyzicky, ale přes Skype. Je už na Vás, zda budete v práci v kanceláři nebo doma. Nejlepší zkušenosti mám právě se Skypem. Jsem ovšem ochotná se přizpůsobit, pokud preferujete jiný program / aplikaci / webovou stránku. Skype se mi osvědčil díky tomu, že můžu jednoduše sdílet obrazovku - a tím různé obrázky, cvičení, aniž bych musela něco posílat. Také nám  zůstává i po skončení hovoru veškerá konverzace, můžete se pak tedy k ní vracet. Například kvůli novým slovíčkům. Cena individuální výuky angličtiny přes Skype je stejná jako při fyzických setkáváních.

Vyžadují lekce angličtiny přes Skype web kameru?

Na základě mých zkušeností můžu se stoprocentní jistotou říct, že web camera není potřeba! Mám již pár studentů, se kterými se pravidelně setkáváme online bez kamery a vůbec to výuce nevadí. Naopak mám pocit, že to studentům může pomoci při tréninku porozumění. Najednou mě nevidí, a tedy si nemají možnost spojit oční vjem s tím, co slyší. Proto se tím intenzivně trénuje poslech. Ráda s Vámi ale povedu lekce jak s kamerou, tak bez ní.

 

Skype lekce angličtiny jsou jednodušší, než si myslíte…

 

1. Jděte na stránku https://www.skype.com/cs/.​​

2. Klikněte na možnost “Ke stažení” nahoře vlevo.

Jak si stáhnout Skype pro doučování angličtiny

3. Zde si už vyberete, na jakém zařízení budete Skype používat. Např. stolní počítač, tablet, mobil… A už jen klikněte na “Získat Skype pro (Vámi vybrané zařízení)”. A program si stáhněte.

Jak si stáhnout Skype pro doučování angličtiny 2

4. V momentě, kdy se program nainstaluje, tak Vás po otevření krok po kroku provede založením účtu, který je zdarma.

Kotva 1

NAPIŠTE MI

Děkuji za zprávu. Během následujících 24 hodin se Vám ozvu! :-)

bottom of page