Kurzy angličtiny pro začátečníky Praha

 

Naučím Vás používat anglický jazyk pro reálné životní situace!

 

Jsem Iveta Lauterbach a vedu kurzy angličtiny pro začátečníky i více pokročilé dospělé studenty v Praze nedaleko Náměstí republiky. 


 

LETITÁ PRAXE

GRAMATIKA V KONTEXTU

STOVKY SPOKOJENÝCH STUDENTŮ

ROZMANITÉ AKTIVITY

PŘÁTELSKÉ PROSTŘEDÍ

DOSTATEK PROCVIČOVÁNÍ

TRPĚLIVÝ, EMPATICKÝ PŘÍSTUP

BRITSKÁ ANGLIČTINA

DYNAMICKÁ VÝUKA

MOŽNOST DOJEZDU ZA VÁMI

VHODNÉ PRO ZAČÁTEČNÍKY

HAPPY HOURS (14:00-17:00)

 

Proč si vybrat moje kurzy angličtiny pro začátečníky?

 

Stydíte se, když se Vás cizinec ptá na cestu a Vy mu ji nedokážete říct?

 

Plánujete vyjet do ciziny a už máte dost komunikace rukama nohama?

 

Omezuje Vás nedostatečná úroveň anglického jazyka v posunu ve Vaší kariéře a tím i lepší finanční odměně?

 

Bojíte se mluvit anglicky, protože víte, že děláte chyby?

 

Je Vám líto, že se nemůžete dívat v originále na filmy či seriály?

 

Mrzí Vás, že nerozumíte textu Vašich oblíbených písniček?

 

Jste si jistí, že když píšete email v angličtině, je plný chyb? 

 

Připadáte si na studium angličtiny příliš staří? 

Výše uvedené situace jsou jen zlomkem těch, ve kterých se člověk cítí neschopný, protože se nedokáže dorozumět.

 

 

Anglická konverzace pro začátečníky, jak ji neznáte

Nehledě na Váš důvod pro započetí studia angličtiny Vám pomůžu s překonáním veškerých bariér, které Vás mohou provázet. Výuka angličtiny pro začátečníky Vám pomůže zvládnout všechny obtíže a Vy se stanete sebevědomým uživatelem anglického jazyka.

 

Naučte se se mnou anglicky pro reálné situace!

I pro začátečníky je už od samého začátku studia se mnou připraveno mnoho aktivit, ve kterých budeme procvičovat reakce na běžné životní situace. Naučíte se slovní zásobu, kterou skutečně budete potřebovat v reálném životě.

 

Stanete se sebevědomí

Krůček po krůčku se můžete v angličtině stát ze začátečníka pokročilým. Půjdeme přímo Vaším tempem, jak jen Vám to bude vyhovovat. Postupně se budete cítit jistější, a naroste tak i Vaše sebevědomí v používání anglického jazyka za jakékoliv situace.

 

Nebojte se chyb

Moc dobře vím, že má spoustu studentů pocit, že je lepší raději neříct nic, než to říct s chybami. To ale není pravda. Chyby nás posouvají a učí nás, jak je co správně. Lekce angličtiny pro začátečníky tu jsou od toho, abychom si vše v klidu vysvětlili. Chybovat je normální a je to přirozený proces, pokud se snažíme něco naučit.

 

Věk nehraje roli!

Během své praxe jsem se setkala se spoustou úžasných studentů, několik jich bylo už staršího věku. Můžu tedy říct, že necítím žádné velké rozdíly mezi mladší generací a tou starší v učení se cizímu jazyku. Jde jen o to, nakolik se daný student chce studiu věnovat. Nebojte se začít s angličtinou i v pokročilejším věku. Bude to přínosné pro Váš psychický i fyzický stav, neboť studium posiluje mozek.
 

Hledáte zábavnou angličtinu? Začátečníci jsou vítáni.

 

Zabývám se aj pro začátečníky i pokročilé do úrovně B1/B2 CEFR komunikativní metodou. Zaručuji empatický přístup a trpělivost. Vystudovala jsem bakalářské studium se zaměřením na anglický jazyk pro dospělé na škole Akcent College. Mám složené státní zkoušky z anglického jazyka, pedagogiky a didaktiky, psychologie.

 

Mám velkou radost z nadprůměrného hodnocení mých povinných observací v jazykových školách. Ještě větší radost mi ale přináší spokojenost mých studentů s našimi lekcemi a následných úspěchů, když začínají v angličtině komunikovat.

 

 

Pojďte se vzdělávat angličtinu zábavně!

 

Jdu do toho!


 

Proč učím angličtinu?

 

Díky svojí profesi mám možnost poznávat nové zajímavé lidi a sdílet s nimi nejen studijní úspěchy. Pokud si o mně chcete přečíst více, přejděte na stránku O mně.

 

Jakou metodou učím?

 

Nejen pro začátečníky je individuální doučování velmi prospěšné, protože se zaměřuje pouze a jedině na Vaše potřeby z hlediska obsahu i formy. Stejně tak rychlost postupu je dán tak, aby Vám to vyhovovalo. 

 

Na základě získané teorie a praxe vyučuji komunikativní metodou, která zahrnuje vše důležité pro úspěšnou komunikaci v cizím jazyce.

 

Materiály, které využívám, mají většinou britský přízvuk. Já osobně ho preferuji a navíc se říká, že je nejvíce srozumitelný. Jestli se Vám více líbí americký akcent, není to žádný problém. V rámci poslechu se máme možnost setkat s různými akcenty.

 

Zde více informací o rozdílech britské a americké angličtiny.


 

Co budeme procvičovat? 

Poslech

Poslech nahrávek většinou zadávám studentům na doma, kde mají dostatek času a klidu.

 

Mluvení a slovní zásobu

Mluvení bývá pro studenty jednou z největších překážek, a proto tomu věnuji hodně pozornosti již od začátečníků. Každá lekce se zabývá nějakým tématem ze života a nám dává možnost naučit se slovní zásobu pro vyprávění.

 

Čtení

Čtení procvičujeme za pomocí různých článků, emailů, knížek.

 

Psaní

Psaní obvykle zadávám studentům jako domácí úkol, neboť je na něj potřeba trochu více času a koncentrace. Společně si na dalším setkání text projdeme.

 

Gramatika

Každá probíraná gramatika v mých hodinách má své místo v reálném použití. Ráda Vám dokážu, že studium gramatiky nemusí být vůbec nudná záležitost!


 

Komunikativní metoda má obrovské úspěchy, protože vše ve výuce je zaměřeno na reálné použití.  

Proč studovat právě u mě, když jsou i jiné možnosti?

Koho si vybrat na angličtinu?

Vystudovaný odborník dokáže nejen používat angličtinu na vysoké úrovni, ale také dokáže ovládat didaktiku k prospěchu studentů. Tak, aby látku co nejefektivněji svým studentům předal. Didaktika a metodika jsou obory samy o sobě a bez jejich znalosti není možné, aby bylo doučování účinné. Laik o těchto oborech většinou ví pouze málo a bohužel se to odráží na kvalitě kurzu.

 

Je rodilý mluvčí ten správný výběr?

Z vlastních zkušeností jsem při výběru opatrná. Rodilý mluvčí není záruka dobře zhodnocených peněz, které chcete investovat do studia. Pokud rodilý mluvčí nemá vystudovanou didaktiku a metodiku, opět to pro nás ztrácí smysl. Tímto způsobem můžete často procvičit pouze poslech, protože rodilý mluvčí stále mluví. Je tedy důležité si zjistit, zda rodilý mluvčí má alespoň didaktický/metodologický kurz.

 

Je dobré začít s cizím jazykem sám s učebnicí?

Alespoň jednou to snad zažil každý. Pustit se do cizího jazyka na vlastní pěst doma s učebnicí. A jak dlouho Vám to vydrželo? Já se přiznám, že mně obvykle odradila první záludnější gramatika. A taky bylo náročné se sama od sebe donutit si k tomu sednout. A to je obzvlášť v začátcích důležité. V takových momentech potřebujeme řád a někoho, kdo na nás dohlíží. Taky je mnohem jednodušší si věci nechat vysvětlit od odborníka než lovit v knihách a na internetu informace. Další věc, kterou nám přinese pravidelné setkávání s lektorem je to, že na tu hodinu můžeme opravdu vypnout a věnovat se sami sobě, svému studiu.


 

Odjet či neodjet do zahraničí s nízkou úrovní angličtiny?

Je to jako příběh z filmu - člověk odjede do zahraničí, kde nalezne nový život a naučí se perfektně anglicky. Bohužel takový scénář je většinou opravdu jen ve filmech. Pakliže Vaše znalost angličtiny je zatím na malé úrovni, nemáte velkou šanci dostat zajímavou práci. Budete dřít s jinými ne-anglicky mluvícími kolegy a brzy budete frustrovaní. Mnohem lepší nápad je investovat své peníze a čas do pravidelného doučování angličtiny zde a vyjet až když opravdu nebudete mít problém s komunikací v angličtině.

 

Proč raději nešetřit?

Ačkoliv má vystudovaný učitel většinou vyšší cenovou sazbu, tato investice se vyplatí. Takový odborník totiž ví, co má dělat a nevybírá učivo zmateně jako laik.


 

Průběh spolupráce

  1. Napíšete mi s následujícími informacemi: 

  1. Kontaktuji Vás nazpět a domluvíme se na první schůzku, kterou mi na jejím konci uhradíte v hotovosti.

  2. V případě spokojenosti z obou stran se domluvíme na pravidelných setkáních (v ideálním případě 1x týdně) a o způsobu úhrady.

 

Pro více podrobností navštivte stránku Cena a organizační detaily.

 

Začněte mluvit anglicky sebejistě a reagovat bez váhání!

Chci umět anglicky!

 

 

Často kladené otázky a odpovědi

Kde učíte?

Buďto na mé adrese Dlouhá 719/44, Praha 1 nebo je možné za příplatek dojíždím ke studentům (do kanceláře, domů, kavárny).

 

Jaká je cena?

Cena začíná na 450 Kč za 60 minut.

 

Jakou metodou učíte?

Kurz vedu komunikativním přístupem. Trénujeme mluvení, čtení, psaní, poslech, gramatiku a novou slovní zásobu.

 

Co když chceme chodit dva?

Tím výhodnější cenu budete mít. Sazba začíná na 700 Kč za 60 minut.

 

Je problém, že nevím svoji úroveň angličtiny?

Určitě to nevadí. První lekce je vždy o seznámení se navzájem a zároveň zjištění Vaší aktuální úrovně angličtiny.

 

Jak se zapsat?

Napište mi skrze kontaktní formulář nebo na můj e-mail iveta.makova@post.cz. Ozvu se Vám a domluvíme se na detailech.

 

Doučování angličtiny Praha

Individuální výuka angličtiny Praha

 

Lektor angličtiny Praha